Yiyecekler

RWJBarnabas Sağlık, EHR kullanıcı deneyimi aracı klinisyen yükünü azaltmaya yardımcı olur

Cerner EHR artık daha iyi bir deneyim sunmak, verimliliklerini artırmak ve tükenmişliği azaltmak için klinisyene gösterilen en alakalı bilgileri tahmin edebilmeye sahiptir.

RWJBarnabas Sağlık.

RWJBarnabas Sağlık New Jersey en büyük sağlık sistemidir. Dokuz eyalette yılda beş milyondan fazla hastaya hizmet veriyor ve 33.000 kişiye istihdam sağlıyor ve bu da onu eyaletin en büyük özel işvereni yapıyor. Ulusal bir sağlık sistemi lideri olarak, RWJBH karmaşık bir işyeri sendromu sadece doktorlar, hemşireler ve hastalara bakım teslim personel etkileyen olarak klinisyen tükenmişlik tanır, aynı zamanda hastalar ve aileleri.

SORUN

Sağlık sisteminin klinisyenleri organizasyonun can damarıdır ve hastalarına mümkün olan en iyi bakımı sunması için yardımcı olur. İşlerini mümkün olduğunca verimli bir şekilde yapmalarını sağlayan doğru araçlar ve teknolojiler ile güçlendirilmelidirler.

Ancak elektronik sağlık kayıt sistemleri, klinisyenlerin hastalar için tedavi kararları vermek için ihtiyaç duydukları bilgileri bulmak için düzinelerce ekranı tıklatmalarını gerektirir. Klinisyen tükenmişliği ulusal bir sorundur ve EHR birçok çalışmada önemli bir katkı olduğu gösterilmiştir.

Teklif

“EHR sistemleri büyük ölçüde statik, her hasta için her sağlık kuruluşu için aynı şekilde bilgi görüntüleme,” Dr Stephen O’Mahony, başkan yardımcısı ve Baş sağlık bilgi görevlisi RWJBarnabas Sağlık söyledi. “Bu durum hayal kırıklığı ve verimsizliğe katkıda bulunur, çünkü kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmak için çok sayıda tıklamayla birçok ekranda arama yapılması gerekmektedir.”

Yani sağlık sistemi soruna yardımcı olmak için sağlık BT satıcısı Wellsheet ile gitti.

O’Mahony, “Wellsheet, sağlayıcının kim olduğunu ve hastanın tedavi edildiğini bilen bir istihbarattan güç alıyor ve klinisyenle görüntülenecek en uygun bilgileri tahmin edebilecek.” dedi. “Bu yetenekler, hekim kullanıcılarımız için daha iyi bir deneyim sunarak EHR’nin yükünü azaltıyor ve verimliliklerini artırıyor.”

“EHR sistemleri hayal kırıklığı ve verimsizliğe katkıda bulunur, çünkü kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmak için çok sayıda tıklamayla birçok ekranda arama yaptırmaları gerekmektedir.”

Dr Stephen O’Mahony, RWJBarnabas Sağlık

Verimlilik ve sağlayıcı memnuniyetinin ötesinde, bakım noktasında sağlayıcılara önemli bilgileri suyüzüne çıkarabilme ve vurgulama becerisi, sağlık sisteminin önemli kalite iyileştirme girişimlerini devreye sataşmasını sağlar. Örneğin, satıcının teknolojisi, hastalar için ele alınması gereken bakımda kardiyovasküler boşlukları vurgulamak için ekokardiyogram raporlarından önemli bilgileri çıkarabiliyor. O’Mahony, klinisyenlerin hastalar için doğru olanı yapmasını kolaylaştırarak, sağlık sisteminin mümkün olan en iyi bakım kalitesini sağabileceğini de sözlerine ekledi.

ZORLUKLA BULUŞMA

Wellsheet, klinisyen iş akışının sorunsuz bir parçası haline getirmek için doğrudan RWJBarnabas Health’in Cerner EHR’sine entegre edilmiştir. Klinisyenler için, EHR içinde bir özellik gibi hissediyor. Satıcının Cerner ile tümleşmesi tamamen API tabanlı olduğundan, sağlık sisteminin teknik ekibi tarafından zaman ve kaynaklara önemli bir yatırım gerektirmedi ve altı haftadan kısa bir süre içinde üretimde sağlayıcılar tarafından kullanıma hazırdı.

O’Mahony, “Bu kadar hafif bir entegrasyon sürecinin Wellsheet’e hastalar için bilinçli tedavi kararları vermek için gereken tüm ilgili klinik bilgilere erişim sağlaması gerçekten inanılmaz.” dedi. “Başlangıçta teknolojiyi yatarak ortamımıza yerleştirdik ve şu anda Cerner hastanelerimizin yedisinde de birçok uzmanlık alanında 1.000’den fazla hekim tarafından aktif olarak kullanılıyor.”

Wellsheet’in en ağır kullanıcılarından bazıları hastanecileri, kardiyologlar, pulmonologlar ve endokrinologlar. RWJBarnabas Sağlık şimdi ayakta ortamda yeni teknoloji pilot olduğunu.

Sonuç -ları

O’Mahony, “Wellsheet’in etkisini yakından inceledik ve sonuçlar sağlık sistemi genelinde genişlemek için kurumsal bir sözleşme imzalamamızın nedenidir.” dedi. “Çalışmamız, Cerner’ın raporlama modülünden Lights On adlı sayısal veri analizini ve birden fazla hastane anketini içeriyordu. Analizlerimiz değerin üç ana boyutu etrafında odaklandı.”

Bunlardan ilki, sağlık sisteminin yaklaşık sekiz ay içinde 500’den fazla kullanıcıya hızla ulaşan opt-in kullanımına dayalı olarak ölçtüğü sağlayıcı memnuniyeti ve endüstri standardı Sistem Kullanılabilirlik Ölçeği’ne dayalı bir anketti. Bu ankette, beş puanlık Likert ölçeğinde, doktorlar Wellsheet’in piyasaya sürülmesinden önce 3,27 ile karşılaştırıldığında Wellsheet ile EHR’yi ortalama 4,55 olarak derecelendirdi.

O’Mahony, “İncelediğimiz değerin ikinci boyutu sağlayıcı verimliliği ve üretkenliğiydi.” dedi. “Bunun için, hekimin EHR’de geçirmesi gereken hasta başına dakika sayısına baktık, cerner EHR sisteminin kendisi tarafından izlenen bir sayı. Bu sadece EHR ile yaklaşık 24 dakika dan sadece yaklaşık 13 dakika Wellsheet, bir% 40’ın üzerinde bir düşüş ve anlamlı zaman geri sağlayıcıların hastalarla geçirmek için giriş sonra düştü. Ayrıca, bu verimlilik artışı sonucunda bir sağlayıcının görebildiği hasta sayısının %20’den fazla arttığını gördük.”

Değerin son boyutu bakım kalitesiydi. Çalışma amacıyla, RWJBarnabas Sağlık TAVR prosedürü üzerinde duruldu. Wellsheet, ekokardiyogram raporlarında yapılandırılmamış metne dayanarak bu işlem için kriterleri karşılayan yüzlerce hastayı ortaya çıkarabildi ve bu adayları hala hastanedeyken daha fazla değerlendirme için kardiyoloji ekibine yansıttı.

BAŞKALARı IÇIN TAVSIYELER

O’Mahony, “Artık, sağlayıcılarının sorunlarını çözmek için EHR satıcısının tamamlayıcısı olan teknoloji ortaklarını entegre edebiliyoruz.” dedi. “Satıcıların açtığı API bağlantısı yla, klinik bilgilere büyük entegrasyon, inşa ve bakım çabası olmadan erişirken daha iyi bir klinisyen deneyimi sunmak mümkündür. Bu sadece bakım kalitesinin artmasına yol açabilmekle kalmıyor, aynı teknolojiyi de yüke eklemek yerine sağlıklı yaşam için kullanabiliriz.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu